Raylı Raf Sistemleri-TMT Mobil Raf

Raylı Raf Sistemleri-TMT Mobil Raf

Raylar aracılığı ile hareketli raflardan oluşan sistemdir.
Sistem depo veya arşiv için bir düzen oluşturmakla birlikte yerden de ciddi tasarruf sağlamaktadır. TMT Mobil Raf Sistemi geleneksel raf sistemine göre daha az yer tutar. Mobil Raf, her uygulama için doğru sistemdir.
Pratik bir manivela ile hareket kontrolü sağlanır. Rahat ve kolay hareketi sayesinde istenilen rafa hızlı bir şekilde ulaşılır. Kullanılan dişli, zincir ve tekerlekler sayesinde operatör rafları istediği yönde hareket ettirebilir.
• Sabit raflar
• Mekanik tahrikli mobil ünite
• Tahrik kolu
• Alt şase
• Zemine döşenmiş raylar

Mobil Raf – Faydaları
Mobil hareketli raf sayesin %60 yer tasarrufu sağlanır. Sabit raflarda kullanılmayan alanlar mobil raf sisteminde depolama alanına çevrilir ve tek bir koridor kullanılır. Sabit raflar sadece deposundaki tüm öğelere aynı anda erişim için gereklidir.
Büro, atölye ya da hane olsun, TMT Mobil Raf ideal bir çözümdür. Dosyalar, asma klasörler, kayıt defterleri, giysi, bağlantı parçaları, elektrikli ve elektronik aksesuarları, ayakkabı, boya, ilaçlar, yedek parça ve daha birçok ürün Mobil Raf ta depolanabilir.

Depolanacak Her Türlü Ürün İçin Optimum Çözüm
Koridor Güvenliği
Özel gereksinimler ya da siparişler için teknik ekibimiz firmanızı ziyaret ederek doğru tespit yapılır. Tasarım, tedarik ve eğitim desteği verilmektedir.

Sürücüler
Depolanan ürünlerin ağırlık ve kullanım sıklığına bağlı olarak her ağırlık sınıfı ve uygulama için uygun sürücüler kullanılır.

Manuel Çalışma
Birkaç rafın birlikte manuel hareketi için toplam ağırlığın maksimum 1200 kg olması gerekir.

El Çarkı ile Kullanım
1:6 hareket kabiliyeti ile maksimum 10 ton ağırlığındaki blok halindeki rafları kolay bir şekilde hareket ettirebiliriz.

Elektrikli Sürücü
Elektrikli sürücü sistemi çok ağır yüklerin kullanıldığı yerlerde tercih edilir. Tek motor sürücüsü ray üzerinde hareket eden bir tekerlek sistemini tahrik eder. Kontrol sistemi müşterilerin özel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Merkezi kilit sistemi
Merkezi kilitleme sistemi yetkisiz erişime karşı tüm sistemi korur.