TMT Lift

Otomatik Depolama ve Alma Sistemi TMT LIFT

 

TMT LIFT
Otomatik Depolama ve Alma Sistemi
TMT Lift bilgisayar kontrollü otomatik dikey asansörlü depolama sistemidir. Müşteri talepleri doğrultusunda modüler olarak tasarlanmaktadır. Hareketli taşıyıcı sayesinde istenilen raflara hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır. Çekici bir sistemle raf taşıyıcı üzerine alınır ve istenilen yere taşınır.
Modüler bu ürünler ile kısıtlı alanlarda Maksimum yükseklik kullanılarak efektif dikey depolama yapılır. Her bir ünite ayrı olarak kullanılabildiği gibi ihtiyaca göre birleşik sistem de olabilir.

TMT Lift dinamik bir asansör sistemidir ve azami 15 m yükseklikte ve tepsi başına 1 tonluk bir kapasiteye kadar geniş bir ürün seçeneği sunmaktadır.
Avantajlar
• Ürün depolama, alma ve dağıtımında daha fazla verim
• Artan depo lojistiği karışıklığında bile hızlı, eksiksiz ve güvenilir ürün teslimatı
• Mevcut depo kapasitesinin optimizasyonu sayesinde maliyet tasarrufu
• Materyal iş akışının daha fazla erişilebilir olması ve optimizasyonu
• Daha hızlı ürün erişimi sayesinde daha fazla üretkenlik
• Personelin ve depolanan ürünlerin korunması ve güvenliği
• Geniş tabla genişliği yelpazesi sayesinde tabla başına çok daha fazla yük taşıma kapasitesi

Hızlı Erişim
En sık kullanılan ürünler yakın raflara yerleştirilerek daha hızlı raf alımı yapılmaktadır. Bu sayede sık kullanılan ürünlere daha çabuk ulaşılmaktadır buda bekleme sürelerini kısaltmaktadır. Aranan ürüne en hızlı şekilde ulaşmak bizim üretkenliğimizi arttırır ve boşa geçen zamanı önlemiş oluruz. Bu sayede çok kısa bir zamanda ürü kendini amorti eder.

Maksimum Alan Tasarrufu
Dikey depolama sistemleri günümüzde çok değerli olan imalat alanımızı maksimum verimlilikte kullanmamıza imkân sağlamaktadır. %80 alan tasarrufu sağlayan dikey depolama sistemi küçük alanlara büyük depolama imkânı sunmaktadır.

Zaman Tasarrufu
Maliyet açısından saniyelerin çok önemli olduğu bu dönemde istenilen ürüne anında ulaşmak ve stok kontrolünü yapmak dikey depolama sistemleri ile standart hale gelmiştir. Böylece imalatınızı aksatmadan stok kontrolünüzü yapabilirsiniz.

Maliyet Avantajı
• Mevcut depo kapasitesinin optimizasyonu sayesinde maliyet tasarrufu.
• Daha hızlı ürün erişimi sayesinde daha fazla üretkenlik
• Toplama hatalarını azaltma

İş Güvenliği
Emniyet açısından riskleri %80 e kadar azaltan TMT Lift sağlık açısından da bedensel efor gerektiren işleri aynı oranda kolaylaştırmaktadır. Dolayısı ile çalışanlar açısından emniyet ve sağlık konularında büyük avantajlar sunmaktadır.

Modüler Yapı
Modüler yapı sayesinde sonradan ilave boy uzatma yapılabilmektedir. Bundan dolayı daha uzun depolama sistemleri için yeniden bir TMT Lift almaya gerek kalmadan mevcut Lifte eklemeler yapılabilmektedir.

Ürün Emniyeti
Açık alanda bekleyen ürünler çevresel etkenlere ( tozlanma, yağlanma ve yetkisiz erişim ) karşı korumasızdır. TMT Lift sizlere bu konuda büyük avantajlar sunarak tamamen kapalı ortamda ve yetkili kişilerin ulaşabileceği bir sistem sunmaktadır. Ağır yükleriniz için tasarlanmış olan raflarımız kompakt bir tasarıma sahiptir ve mevcut alanın yüksekliğini en iyi şekilde kullanarak minimum bir yer alanı içerisinde maksimum depolama alanı sunar. Bu şekilde geleneksel raflama sistemlerine kıyasla %80 kadar alandan tasarruf edilebilir. Bu sistem belirli yüksekliklerde modüler olarak sunulabilmektedir.